FORHONT

1 Vít Novák1 230
2 Martin Šurányi310
3 Luboš Černý284
4 Marek Andrejs91
5 Daniel Šurányi85
6 Michal Novák51
7 Jana Šurányi40
8 Vojtěch Šurányi25
9 Jan Bohoněk11

S.K.PODRAZ

1Márty26 150
2Spock12 999
3Majkl12 700
4Venca7 200
5laktos5 000
6Ťuminka2 400
7Anakin1 975
8Jeff500

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Král Šumavy - dlouhá trať

24.8.2019 8:00

Klatovy

Král Šumavy - krátká trať

24.8.2019 8:00

Klatovy

UAC - Železný dědek

25.8.2019 10:00

Soběhrdy u Benešova

Běh - Rakovnická 15

25.8.2019 10:30

Křivoklát, areál Kolečko

PBT VAŠÍ LIGY IX (9) - 10 km

28.8.2019 19:00

Praha - Braník
3. října 2013 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 73

Předposlední šlápnutí

Jak vítr pročesal závodní pole a náš mistr zařízl Vitase.

Jirka a VitasJirka poráží Vitasefoto Schneck
O tom, jak je ošidné používat v názvu konkrétní přívlastky, se po německé Tisícileté říši a pozdější Demokratické republice mohli nyní přesvědčit i pořadatelé Posledního šlápnutí. Stačí malá změna v kalendáři a první budou poslední a poslední třeba prostřední. Konkurs na nový název však nemusí Šlapkám kazit dojem z vydařeného podniku, který potvrzuje i účast rovných 155 cyklistů. Radost ze zářiového sluníčka poněkud kazil ostrý východní vítr, který se výrazně podepsal na průběhu i konečných výsledcích závodu. "Hned po výjezdu z Hřebče se opřel vítr zleva a všichni se cpali na pravou krajnici, aby nikdo nemohl jet v závětří." říká náš zástupce v první divizi Vítek Novák "Takže se to natáhlo a každý jel víceméně za své. Natrhalo se to brzy. Jeli jsme asi ve dvaceti, ale normálně mívá balík až čtyřicet lidí. Když jsem v pátém kole odpadl, jeli jsme dál ve třech a paradoxně snáze, protože jsme střídali" Boční vítr a nespolupracující balík nahrávají únikům a jeden z nich rozhodl i o vítězi, kterým se stal Václav Nežerka, když dovezl do cíle minutový náskok. Spurt hlavního pole vyhrál Václav Jelínek z BMC Viessmann. Náš Víťa dojel 22., vrchař Honza Kofroň zdecimován větrem 53. a klempírující Bruno 64.
Závod druhé divize se rozhodl nečekaně brzy. 50 metrů po startu odjela čtveřice ve složení Viktorín, Svoboda, Prager a Kobík a nedala nikomu dalšímu šanci. " Sešli jsme se čtyři časovkáři, tak jsme to pojali jako časovku družstev na 60 kilometrů." řekl v cíli vinohradský Kapr, který dojel celkově třetí "Do posledního kola nám nastoupil neskutečně nadupaný Viky (Tomáš Viktorin, pozn. red.), zaslouženě nám odjel a nadělil minutu." Druhý dojel Petr Svoboda z BikeGallery. Kladenské srdce potešil Jirka Dobrovodský syn, který vyhrál spurt hlavního pole před Tomášem Vitáčkem a vybojoval bronz v kategorii C. Pepa Slavík dojel 47. a Jiří Dobrovodský otec na 56. místě. Pěkný závod, slušná účast a výsledky. Jen tak dál.
Kamil Oprsklý, cfc, Hřebeč

Do Brd a finito

Závěr UAC ve vojenském prostoru
Vojenský prostor Sparta a vojsko k sobě patří už od starověku, a tak není divu, že dějištěm závěrečného závodu v režii Sparty bude právě vojenský prostor v Brdech. A letmý pohled na průběžnou klasifikaci UAC slibuje zajímavé boje. O vítězi první divize je ovšem rozhodnuto už dávno, Venca Nežerka pobral 1380 bodů ze 1400 možných. Také na dalších místech je celkem jasno, snad jen Libor Janoušek může přeskočit bronzového Petra Zahrádku, otázkou však je, zda to týmová režie dovolí. Nás více zajímá Víťa Novák na 13. místě, který ještě nemá plný počet závodů a pokud zajede svůj letošní průměr, může poskočit až na 8.pozici. V druhé divizi je situace vyrovnanější, i když vedoucího Tomáše Vitáčka už také nikdo neohrozí. Ale mezi Déčkaři Vejvodou, Svobodou a Kakačem je pouhopouhých 21 bodů a Míra má jen 12 závodů, takže pokud přijede, může vybojovat druhé místo a vítězství v kategorii. V týmech se bude bojovat o třetí místo, Markus a Dexter dělí jen 10 bodů, takže to bude těsné. Naši mají osmičku jistou, při dobrém bodovém zisku by si mohli polepšit o jedno až dvě místa. A jak to bude doopravdy ? Přijeďte, uvidíte.
Tour de Brdy startuje 5.října ve 13 hodin

Mistrovství Kladna pro Vencu

Osm Kladenských a stříbro pro Evžena. Nebo bronz ?

Boj o druhé místo Evžen Šmatlák, Víťa Novák, Honza Kofroň, Pepa Slavík, Jirka Dobrovodský, Bruno Pytlík, Luboš Černý a pan ředitel Kolbaba, to máte osm domácích jezdců. K tomu připočtěte exkladenské Markusáky Honzu Šnajdra, Mižoura, Petra Hovorku a Lawiňáka Vítka Mužíka a můžete letošní Klikovy vrchy směle označit jako otevřené mistrovství Kladna. 27. ročník slavného závodu jsme kvůli policejnímu šerifovi (hanba mu !) museli už podruhé uspořádat jako underground podnik mimo kalendář UAC. Na kráse trati a zajímavosti bojů na všech frontách to naštěstí nic nezměnilo. Nejrychlejším z 34 zúčastněných jezdců byl celkem podle očekávání loňský vítěz Václav Nežerka, kterému však dokázal zdatně sekundovat náš kladenský Evžen, jenž nakonec dojel na druhém až třetím místě ruku v ruce s Vencovým týmovým kolegou Michaelem Somrem. Hoši, hoši. Když se vám nechce spurtovat, tak si střihněte, takhle děláte bordel ve výsledcích. Víťa Novák dojel pátý, když ve spurtu podlehl Jeffu Rendlovi (kterému ovšem foukl do zad týmový kolega Hopkirk). Honza Kofroň obsadil po dobrém výkonu s nevelkou ztrátou 12. místo. Další naši dojeli ve dvojicích. Pepa Slavík s Jirkou Dobrovodským st. a Kolbaba s Jirkou Pytlíkem. "Bruno mi zvlášť zpočátku hodně pomohl" řekl pan ředitel "Na rovině jel tempo jako kráva a skoro se mu nedalo uviset. Díky němu jsem porazil Fousáče." On to byl mezi pány Kolbabou a Houškou na v zadní linii opravdu tuhý boj, do kterého významně zasáhla organizovaná skupina Vinohradských šlapek okolo strejdy Igora. Šlapky nejdříve podle očekávání odvezly Fousáče, ale na Bukové poprvé zastavily pro defekt. Pak za Sýkořicí dojely a roztrhly mezitím sjetou dvojici podruhé, aby vzápětí pro séri technických problémů vypadly z boje nadobro a ponechaly oba kohouty boji jeden na jednoho. "Pánbůh shodil Ivče řetěz." řekl pan ředitel v cíli. Strejda Igor nakonec dojel kvůli neopravitelnému defektu autem. Letec Petar Introvič dojel vlakem, když kvůli zádům odbočil do Zbečna na nádraží. Čtyři jezdci navzdory osvětě a rozdávaným mapkám zabloudili. Byl mezi nimi i domácí Luboš Černý. "V půlce stoupání z Roztok mi došlo, že jsme jeden kopec vynechali. Škoda, tou dobou jsme byli deset minut před Nežerkou." No dobře, cizinče. My se už se těšíme na příště. A když to jinak nepůjde, zase underground.
Výsledková listina.HANBA ŠERIFOVI !

Průvan v SK Podraz

Jeden a půl melounu otřáslo tabulkou
Melouny Vzpomínáte ? Vencova miliónová trefa před dvěma lety rozhodla o tom, že sud piva pro vítěze připadl Václavu Nežerkovi. Sluší se dodat, že Venca není hamoun a o výhru se pěkně rozdělil. Kdo by byl řekl, že se podobný kousek povede zopakovat a ještě k tomu stejnému hráči. Ale stalo se. Vašek, dosud skromně se krčící vzadu, v předposledním kole vsadil všech svých 50 tisíc na osvědčenou kombinaci několika nízkokursových horších než šestých, kterou vyšperkoval sázkou na velký počet účastníků závodu s kursem přes 10. A bylo to. 1 630 980 dolarů je historicky nejvyšší výhra a překonává i předloňskou hauprefu. Venca tak přeskočil dosud pohodlně vedoucího milionáře Bruno Bosse a brousí si zuby na hlavní výhru, o kterou se navíc nemůže rozdělit, ledaže by Márův podepsaný dres roztrhal. A to by byl hloupý. Rozhodnuto však ještě není. Pokud bude Venca vyčkávat, stačí Brunovi vsadit vše na kurs 1,7, což není nereálná šance. Na třetí místo se vyšvihnuvší Jiřina musí zariskovat více a vyhrát s kursem 5,5. I čtvrtý Márty může zvítězit sázkou na kurs 28, což je taková lepší ruleta. Stále však počítáme s Vencovou pasivitou. Pokud zariskuje a vsadí, může definitivně odskočit, ale také svým soupeřům nahrát. Jak to nakonec dopadne ? Sledujete naše stránky.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

ZÁVĚREČNÉ HLASOVÁNÍ ! Příprava nových dresů finišuje

Montáž CFC 

2019 Dnešním dnem uzavíráme první kolo hlasování o nové podobě ...

S.K. Podraz otevírá kancelář

S.K. Podraz Na prvním závodě sezóny jsme se ještě museli obejít bez hazardu, ...

Po roce opět na Klínovec

Kladno-Klínovec-Kladno Jaro je v plném proudu a nastává čas naplánovat tradiční vyjížďku na Klínovec. ...

Výroční členská schůze CFC 13.12.2018 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Jubilejní ročník SK Podraz startuje

Nové kursy Jak ten čas letí. Není to tak dávno, kdy jsme ve ...

DISKUSE

Nástěnka

16.8.2019 19:25 Vítek

Taky myslim, ze 9 staci. Budu tam. ...

Nástěnka

16.8.2019 11:12 Márty

Devátá by měla stačit. ...

Nástěnka

15.8.2019 23:26 Luboš

Ještě dotaz. V 8,30 nebo 9,00 na Sletišti? Jak to vidíte? ...

Nástěnka

15.8.2019 22:14 Márty

V sobotu jedu.
Kdo další se přidá? ...

Nástěnka

13.8.2019 21:54 Márty

Ahoj, regenerace probíhá skvěle - mám dovolenou :-)
V sobotu ještě nevím, pokud bych jel, tak se určitě přidám, dám vědět ...