FORHONT

1 Vít Novák1 230
2 Martin Šurányi310
3 Luboš Černý284
4 Marek Andrejs91
5 Daniel Šurányi85
6 Michal Novák51
7 Jana Šurányi40
8 Vojtěch Šurányi25
9 Jan Bohoněk11

S.K.PODRAZ

1Márty26 150
2Spock12 999
3Majkl12 700
4Venca7 200
5laktos5 000
6Ťuminka2 400
7Anakin1 975
8Jeff500

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Král Šumavy - dlouhá trať

24.8.2019 8:00

Klatovy

Král Šumavy - krátká trať

24.8.2019 8:00

Klatovy

UAC - Železný dědek

25.8.2019 10:00

Soběhrdy u Benešova

Běh - Rakovnická 15

25.8.2019 10:30

Křivoklát, areál Kolečko

PBT VAŠÍ LIGY IX (9) - 10 km

28.8.2019 19:00

Praha - Braník
27. září 2018 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 115

Klikáče promoklé a bronzové

Globální oteplování, celostátní sucho a u nás zase prší

CFC Kladno 

táhne první balík CFC Kladno táhne první balík
Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky. Jestliže jsme při posledním domácím šampionátu mohli označit Klikáče přívlastky slunečné a třikrát stříbrné, letos nezbylo, než s povzdechem konstatovat promoklé a (zaplať Pámbu alespoň) jednou bronzové. Ale nestěžujme si. Kdyby večerní vichřice Fabienne přišla o 6 hodin dříve, byli bez medaile úplně všichni. Ale živelné i jiné pohromy nás naštěstí minuly a my jsme mohli být svědky zajímavých bojů o mistrovské tituly. A jak ukazuje obrázek, naši nebyli jen do počtu. "Do Bělče jsem jel na čele s Márysem" říká náš zástupce v prvním balíku Martin Šurányi "Pak kluci trochu nastupovali včetně Vítka, ale vždy se našel někdo, kdo to stáhnul. Od stoupání za Ploskovem jsem jel v čele pelotonu až na Lány. Kluci mě nechali užít minutky slávy. Pak mě setřepali v Myší díře." Vítek Novák byl jedním z třepajících, ale ani on nahoře nevydržel. "V půlce Městečka jsem si z první grupy vystoupil a nechal vepředu 8 lidí. Jel jsem s Jirkou Černým a Milanem Millerem a před sjezdem jsme si docvakli Majkla. Do cíle jsme solidně spolupracovali a nadějně sjížděli trojičku před sebou. Ale potřebovali bychom ještě pár kiláků. Spurta jsem zkusil vystřelit na dvoustovce. Podle mě ideální místo, ale Majkl byl rychlejší. Pořadí i průběh asi odpovídá aktuální formě." Deváté místo přineslo Vítkovi bronz v kategorii A. Márysovy plány zhatil pád na kostkách v Městečku. Náš borec naštěští vyvázl bez zranění a závod dokončil, do deníku si zaznamenal pouze: Klikáče s držkou 2018. V závodě zvítězil Oldřich Novotný (CT Weber) a stal se mistrem UAC v kategorii A. Celkově čtvrtý Tomáš Kotrlík (Lawi Stars) vybojoval titul v kategorii B. Závod druhého balíku pro sebe rozhodla dvojice uprchlíků Jakub Svoboda (CK Kolokrám) a Michal Koš (Sparta Praha), kteří se čtyřminutovým náskokem projeli cílem v tomto pořadí a podělili se o celkové vítězství a titul v kategorii C. Šampiónem Déčkařů se stal Michalův týmový kolega Josef Vejvoda. V kategorii E zvítězil Josef Burgr z CSK Markus. Nejrychleší ženou byla Zuzana Boháčová z teamu Stark Cycling a kategorii J ovládl Luboš Kluch (Kellys Bike Ranch Team). Naše barvy hájil osamocený Luboš Černý. "Poslední 3 km jsem jel na prázdné zadní gumě. Ale nakonec se to povedlo." Luboš dojel i bez vzduchu na 37. místě, celkem naši borci vybojovali 344 mistrovských bodů, nejvíc za celou sezónu. Dobrá práce, Modré šípy.

Na bedně

musí být pořádek
Na bedně 1 Ty patříš sem !

Na bedně 2 Dobře ...
Na bedně 3 A ty se obleč !
Na bedně 4 Ještě snímeček ...
Na bedně 5 A je to !

Zablácené stříbro

Vítek na 

trati Lawi Tour classic Nejsou to jen pořadatelé z CFC Kladno, komu na poušti prší. Na průběhu a vizáži dobrovické Lawitour se počasí podepsalo ještě víc a po několika průjezdech bahnitými offroad segmenty připomínal peloton cyklistů elegantní silničáře jen vzdáleně. "Po včerejším dešti bylo všechno zabahněné, ale Beny nic nevynechal." řekl po závodě náš jediný reprezentant Víťa Novák "První úsek jsem neznal a najel na něj úplně odzadu. Hrozně jsem si za ním prásknul, ale dojel jsem si to. Stejně jako asi čtyřikrát potom. Jelo to plno mladých cyklokrosařů a ti nám dost natahovali držky. Nakonec jsem se nějak doplácal do cíle ve skupině asi 24 lidí a v cílovém kopci to už na lepší než 14. místo nešlo. Ale celkem spokojenost po tak dlouhé pauze. Z UACu jsem možná i první ... "
Zlato v UAC nám nakonec necinklo, z toho se díky Joshua Daviesovi radují v Londýně, ale i stříbrná medaile a hlavně předvedený výkon zasluhují uznání. Celkovým vítězem závodu se stal náš starý známý vítěz Klikáčů i Posázaví, Erste premier Zdeněk Jílek před Michaelem Borošem (Pauwels Sauzen - Vastgoedservice) a Bruno Stočkem (Ivar Cs-Author team).

Medailové časovky

Márty před cílem račické časovky Třetí zářijový víkend přišly v kalednáři UAC na řadu dvě časovky. První z nich klasická horská byla vyměřena z Račic vzhůru krásnými serpentinámi na druhou polovinu pověstného Pětikopce. Náročnou trať si nenechalo ujít 77 cyklistů, kteří dostali po delší době možnost změřit síly s létajícím Václavem Nežerkou. Ten ale nedal nikomu šanci a opět slavně zvítězil s 40 vteřinovým náskokem na druhého Michala Koše. Náš Martin Šurányi skončil 51.
O den později startoval z Hostivic další z řady avantgardních Vrchařů, tentokrát podzimní. Vyjížďka s měřenými úseky vedla - citujeme - na ikonickou Zdejcinu, tentokrát z druhé strany a to hned dvakrát. Cestou tam ochutnáte stojku v Podkozí a na závěr Vás čeká poctivá Chýňava z Hýskova. Konec citátu. V závodě první divize, která jela Zdejcinu dvakrát, zvítězil Petr Mirovský z Lawi Stars. Náš forhont Vítek obsadil 6. místo a získal stříbro v kategorii A. Závod druhého balíku ovládl nestárnoucí Sparťan Michal Koš, nečekaného úspěchu dosáhl náš Luboš Černý, který vybojoval bronzovou medaili v kategorii D. Dvě medaile v jednom dni, to se počítá. Jen tak dál, chlapci.

KRÁTKÉ ZPRÁVY

ZÁVĚREČNÉ HLASOVÁNÍ ! Příprava nových dresů finišuje

Montáž CFC 

2019 Dnešním dnem uzavíráme první kolo hlasování o nové podobě ...

S.K. Podraz otevírá kancelář

S.K. Podraz Na prvním závodě sezóny jsme se ještě museli obejít bez hazardu, ...

Po roce opět na Klínovec

Kladno-Klínovec-Kladno Jaro je v plném proudu a nastává čas naplánovat tradiční vyjížďku na Klínovec. ...

Výroční členská schůze CFC 13.12.2018 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Jubilejní ročník SK Podraz startuje

Nové kursy Jak ten čas letí. Není to tak dávno, kdy jsme ve ...

DISKUSE

Nástěnka

16.8.2019 19:25 Vítek

Taky myslim, ze 9 staci. Budu tam. ...

Nástěnka

16.8.2019 11:12 Márty

Devátá by měla stačit. ...

Nástěnka

15.8.2019 23:26 Luboš

Ještě dotaz. V 8,30 nebo 9,00 na Sletišti? Jak to vidíte? ...

Nástěnka

15.8.2019 22:14 Márty

V sobotu jedu.
Kdo další se přidá? ...

Nástěnka

13.8.2019 21:54 Márty

Ahoj, regenerace probíhá skvěle - mám dovolenou :-)
V sobotu ještě nevím, pokud bych jel, tak se určitě přidám, dám vědět ...