FORHONT

1 Vít Novák1 230
2 Martin Šurányi310
3 Luboš Černý284
4 Marek Andrejs91
5 Daniel Šurányi85
6 Michal Novák51
7 Jana Šurányi40
8 Vojtěch Šurányi25
9 Jan Bohoněk11

S.K.PODRAZ

1Spock12 999
2laktos5 000
3Ťuminka2 400
4Anakin1 975
5Márty1 000
Venca1 000
Majkl1 000
8Jeff500

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Král Šumavy - dlouhá trať

24.8.2019 8:00

Klatovy

Král Šumavy - krátká trať

24.8.2019 8:00

Klatovy

UAC - Železný dědek

25.8.2019 10:00

Soběhrdy u Benešova

Běh - Rakovnická 15

25.8.2019 10:30

Křivoklát, areál Kolečko

PBT VAŠÍ LIGY IX (9) - 10 km

28.8.2019 19:00

Praha - Braník
29.května 2008 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Ćíslo 5

Žlutá Bělá

Rozkvetlá řepka nejvíc svědčila Sparťanovi

Vítězka
Dres vítěze časovky UAC může i slušet.
Nejen kvetoucí pole s řepkou, ale i nová kolekce mistrovských dresů "ožlutily" sobotní časovku jednotlivců v Bělé pod Bezdězem, vypsanou jako mistrovství UAC v jízdě proti chronometru. Klasická "Bělská vteřina" má zajímavý profil, první dva kilometry poměrně ostře do kopce a pak 26 kilometrů "placka" jak u Kolína. Vyhlášený "drtič rovin" Pavel Krob tentokrát chyběl, a tak první místo zůstávalo otevřené. Nejrychlejší byl nakonec Sparťan Tomáš Okrouhlický, ktarý však jako profesionál do bojů o žlutý trikot nezasáhl a ponechal si dres rudý. Mistrem UAC v kategorii A se stal Procházka z CK Královice, kategorii B ovládl Čapek z EXE Jeans Chomutov, který byl zároveň nejrychlejší z amatérů. "Létajícího hasiče" napodobil nejen výkonem, ale i čtyřmi čtyřkami v položce "průměrná rychlost" (44,44 km/h). V kategorii C má první místo už roky "předplacené" ex-kladeňák Stanislav Hájek, t.č. z Cyklosportu Kern.
Kolbaba a pivo (nealko)
Kladenský webmaster se výsledky příliš netrápí. "To pivo je nealko, řídím"
Totéž bychom mohli říci i o Igoru Kubínovi z H.I.C. Markus, který ovládl kategorii D. "Proklatě rychlé dědky" v kategorii E vyhrál Joch z CK A je To Třebíč, kterému rychlostní průměr 40km/h unikl o dvě vteřiny. V nejhezčí kategorii Ž oblékla žlutý dres (bohužel přes triko) Pinkavová z CS Kern. Junior byl i tentokrát jediný, možná i proto vítězný Volf z MS Auto na "bednu" příliš nepospíchal a při prvním vyhlášení se kamsi ztratil. Z našich byl nejrychlejší Jirka Semenec před Vláďou Prokopem v těsném závěsu, které z bezpečné vzdálenosti jistil "létající webmaster" Kolbaba. Další naši jezdci se nedostavili: Slavíček marodí, Janouš fotí a Vítek se zotavuje z "vyhodnocení" proběhlých maturitních zkoušek.
Kamil Oprsklý, CFC, Bělá pod Bezdězem

Není Novák jako Novák

Tlačenice na stupních vítězů
Dva Nováci na bedně
Dva Nováci na stupních vítězů mistrovství UAC. Ten pravý je vlevo.
Takové představení jsme už dlouho neviděli! Místo konání: zahrádka restaurace Bezděz v Bělé. Probíhá slavnostní dekorování mistrů UAC v časovce. Na nejvyšším stupni už stojí vítěz kategorie B chomutovský Čapek a pořadatel vyhlašuje další pořadí "Na druhém místě Petr Novák, čas 37,19" Za hlasitého povzbuzování oranžových kumpánů se na bednu vydává poněkud objemnější jezdec v dresu Apache Scania Kolín a hrdě zaujímá druhé místo. Skutečně druhý Novák z CK Královice je tentokrát pomalejší a rozpačitě postává pod stupni. "To je jinej Novák" pokouší se pořadatel napravit situaci. "Aha, tak sorry" a 'indián' se s úsměvem přesunuje na třetí místo. "A co já?" rozhazuje bezmocně rukama třetí v pořadí, viesmannský Zahrádka. "Ty pojď sem" zasahuje pořadatel "A ty, Novák, tam." Oranžový hrdina se vrací ke stolu "Jsi příchozí, vole", jásají kolegové "... dej si pivo"
Co k tomu dodat? Snad jen to, že skutečné umístění a dosažený čas kolínského Nováka vedení závodu dosud tají.

UFO v UAC ?

Podivné úkazy během mistrovské časovky.

V poslední době se v naší redakci objevují svědectví o jezdcích podivného vzhledu, kteří bývají pozorováni během závodů UAC, zejména při časovkách. "Jde o dvounohé bezocasé tvory s horizontálním tělem a protáhlou, dozadu zašpičatělou lebkou či přilbou" říká jeden ze svědků, důchodce V.Daniken z Tuchlovic "Pohybují se rychle a naprosto tiše. Nikdy jsem nic podobného neviděl."
UFO na trati ?
Záhadný jezdec na trati v Bělé pod Bezdězem.
Protože taková zpráva rozhodně není ojedinělá, požádali jsme o názor našeho oddílového exobiologa Dr. L.Součka. "Podobné úkazy byly zaznamenány už v minulosti a publikovány v odborném tisku. Asi nejznámějším případem je časovka v Roswellu v roce 1947. Závod s převahou vyhrál jezdec se startovním číslem 51, startující podle očitých svědků v krajně neobvyklé, dozadu protažené přilbě. Na vyhlášení vítězů se nedostavil a na dalších závodech jej už nikdy nikdo neviděl. Jezdec se prezentoval pod jménem Alien Scott a dochovala se i unikátní fotografie, jejíž pravost dosud nikdo věrohodně nezpochybnil. Podobná pozorovnání známe i z českých závodů, ale dosud pouze z ústních svědectví. Předložená fotografie, pokud je pravá, má mimořádnou hodnotu."
Prezentace časovky v Roswellu
Unikátní fotografie záhadného startujícího při prezentaci časovky v Roswellu (USA)
Jedná se tedy o blízké setkání třetího druhu? Jestli ano, jak potom mimozemského jezdce klasifikovat? "Jednoznačně v kategotii 'příchozí'" říká ředitel UAC P.Škrabal "Podle stanov Unie je pro zařazení rozhodující absence členství v UAC. Jestli jezdec přišel, přijel nebo přiletěl je podružné." A zde se dostáváme k hlavnímu problému bělského případu. Z fotografie se totiž podařilo identifikovat dres H.I.C. Markus a startovní čislo 604, klasifikované v kategorii 'ženy'. "O pohlaví mimozemšťanů dosud nemáme dostatek validních informací". říká Dr.Souček "Kromě neověřených svědectví několika znásilněných žen středního věku." Kdo nebo co se ve skutečnosti skrývá pod stříbřitou maskou, zůstává nadále záhadou. Jelikož však pražský klub H.I.C. v poslední době do svých řad přilákal celou řadu externích závodníků, nebylo by případné angažování mimozemšťana velkým překvapením. O dalším vývoji případu vás budeme informovat.

KDE TO JE?

>>>FOTOSOUTĚŽ, 3. KOLO<<<
Tak to je překvapení! Zatímco v prvním kole se dlouho zdálo, že prezentované chmelnice nikdo nepozná, ve druhém kole nad uveřejněným snímkem sotva vyšlo slunce a už se na nástěnce objevila správná odpověď od J. Semence: "Fotka je focená na silnici před Smečnem. (Libušínský etapák)". Stručně a správně, pane Jiří, máte bod. Kde to je? A co tohle ? Pro odpověď se tentokrát budete muset porozhlédnout v trochu širším okolí. Kde to je ? Pokud by někomu pomohlo přečíst nápis na plotě, tak vězte, že zní "čistírny odp.vod nádrže jímky septiky výroba servis". Prohlížejte, očichejte, tipujte. Vaše odpovědi čekáme jako vždy na nástěnce. Připomínáme, že celkový vítěz obdrží na konci sezóny pravý nefalšovaný fotoaparát.

"TAKYGALLERY"

Takygallery aneb. když nic nejede a Janouš se nudí...

KRÁTKÉ ZPRÁVY

ZÁVĚREČNÉ HLASOVÁNÍ ! Příprava nových dresů finišuje

Montáž CFC 

2019 Dnešním dnem uzavíráme první kolo hlasování o nové podobě ...

S.K. Podraz otevírá kancelář

S.K. Podraz Na prvním závodě sezóny jsme se ještě museli obejít bez hazardu, ...

Po roce opět na Klínovec

Kladno-Klínovec-Kladno Jaro je v plném proudu a nastává čas naplánovat tradiční vyjížďku na Klínovec. ...

Výroční členská schůze CFC 13.12.2018 v 18 hodin

Restaurace Máka místo konání: Restaurace Máka (u rybníka v Kročehlavech)

PROGRAM SCHŮZE: ...

Jubilejní ročník SK Podraz startuje

Nové kursy Jak ten čas letí. Není to tak dávno, kdy jsme ve ...

DISKUSE

Nástěnka

16.8.2019 19:25 Vítek

Taky myslim, ze 9 staci. Budu tam. ...

Nástěnka

16.8.2019 11:12 Márty

Devátá by měla stačit. ...

Nástěnka

15.8.2019 23:26 Luboš

Ještě dotaz. V 8,30 nebo 9,00 na Sletišti? Jak to vidíte? ...

Nástěnka

15.8.2019 22:14 Márty

V sobotu jedu.
Kdo další se přidá? ...

Nástěnka

13.8.2019 21:54 Márty

Ahoj, regenerace probíhá skvěle - mám dovolenou :-)
V sobotu ještě nevím, pokud bych jel, tak se určitě přidám, dám vědět ...