FORHONT

1 Vít Novák207
2 Milan Štanc192

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Beskyd Tour - 163km

29.6.2024 9:30

Bílá v Beskydech

Beskyd Tour - 121km

29.6.2024 9:30

Bílá v Beskydech

Beskyd Tour - 53 km

29.6.2024 10:15

Bílá v Beskydech

UAC Lawi Tour Classic

1.9.2024 10:30

Vinařice u Dobrovice

Běh Kladenský maratón

21.9.2024 10:00

Kladno Sletiště
15. září 2015 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 91

Máme žluťáka ! Zůstane nám ?

Po deseti letech opět No.1 ! Ale závěr bude ještě zajímavý.

Vítek ve žlutém Nebýt Nežerky, mohli jsme rozšířit síň slávy, jsme psali v podzimním Zpravodaji roku 2012. A vidíte. Tři roky se s třemi roky sešly a jezdec CFC Kladno konečně obléká žlutý dres. Deset let po Honzovi Šnajdrovi je to Víťa Novák, komu se daří zúročit poctivou jarní přípravu na Kanárských ostrovech, standartně vysoký bodový zisk v sezóně okoření dvěma prvními místy a po šestadvaceti kolech mu po právu náleží první misto celkové klasifikace UAC. Ale rozhodnuto zdaleka není. Zbývají ještě tři závody a za Vítkem číhá seřazena trojice hladových pronásledovatelů. Všichni už mají plný počet 19 započítaných závodů, takže do hry vstupuje matematika v podobě škrtání nejhorších výsledků. Z tohoto pohledu je pro nás nejnebezpečnější průběžně třetí Milan Miller, který ztrácí 52 bodů, ale může přepisovat tři výsledky od 64 do 65 bodů, zatímco Víťa, Petr Beneš a Milan Procházka maji nejhorší výsledky vyrovnanější mezi 70-75 body. Jinými slovy: při srovnatelných výkonech je to v každém závodě teoreticky plus 10 bodů pro Milana. To by mu ale na první místo nestačilo, k tomu je třeba dalších 23 bodů, více než 7 na závod. Náskok slušný, ale nikoli nesmazatelný. Největší pozornost se teď bude upírat hned na nadcházející podnik. Klikovy vrchy jsou vypsány jako mistrovstí UAC v hromadném závodě a ve hře je tak celých 120 bodů. Kopcovitý profil navíc nahrává vrchařům, a tím Milan bezesporu je. Pokud by dokázal závod vyhrát a Vítek nebodoval, dostal by se na první místo. Zajimavé je, že Petr Beneš na druhém místě by zůstal ve stejné situaci druhý, protože i když má o bod více, škrtal by 73 bodů místo 64. Matematika ... Nehleďme však na ztráty, sčítejme možné zisky. Vítek by totiž mohl při standartním umístění kolem desítky právě doma definitivně potvrdit titul. Ještě dvanáctý jezdec bere v mistrovském závodě 90 bodů, škrtnuto 73 je plus 17, což by mohla být pojistka. Pojedeme tedy na jistotu ? Náš jezdec je jiného názoru: "Domácí mistrák je jen jeden a já nechci diváky otrávit nějakou udržovací taktikou. Pojedu na vítězství !" Správně, Vítku, kdo se bojí, nesmí do lesa. A štěstí přeje odvážným. Tak ať nám to vyjde.

Děkujeme Kladnu

29. Klikáče s podporou města

Město Pustověty Pozorný čtenář si jistě všimne, že na obrázku není Kladno. Ještě pozornější čtenář si vybaví, že už ten obrázek někde viděl. Ale ani ten nejpozornější asi nebude vědět, proč je vedle Pustovět logo města Kladna. Takže Vám to teď prozradíme. Díky vstřícnému přístupu radních se nám letos podařilo získat na chystaný mistrovský závod dotaci z Fondu sportovní komise rady města. A za to se sluší poděkovat. "Pro nás je nejdůležitější, aby se během závodu nikomu nic nestalo." řekl nám ředitel Klikových vrchů Michal Novák "Takže získané peníze využijeme hlavně na dopravní značení, informační tabue a pořadatelskou službu pro cca 20 křižovatek, které na trati zabezpečujeme. Pořídili jsme nové reflexní oblečení a pro lepší komunikaci v nepřehledných místech jsme si koupili i vysílačky." To ale není všechno ... "Není. Hned po bezpečnosti klademe důraz na přesné zpracování výsledků, tím spíše, že letos jde o mistrovský závod. Dlouho jsme si pohrávali s myšlenkou pořídit si vlastní čipový systém, ale nebyli jsme si jisti, zda vyhlédnutá technologie dokáže přesně detekovat odstupy ve větších skupinách jezdců. Nakonec zůstáváme u klasiky, posilujeme cílovou sloužbu a pořídili jsme si kameru pro kontinuální záznam dojezdu." Můžeme očekávat nějaké změny na trati ? "Naštěstí ne, trať je schválena v loňské podobě a ani stav silnic nás nenutí ke změnám. Závodníci se mohou znovu těšit na náročné kopce v Pustovětech, Roztokách a Sýkořici, ale i rovinatější pasáže, kde může přijít ke slouvu taktika." Už se těšíme. 29. Klikovy vrchy startují v Bratronicích v neděli 20.9. v 11 hodin.

Bylo nás padesát pět

Na Králi Šumavy My, co spolu jezdíme, jsme tuhle jeli na Krále Šumavy do Klatov. Já, Novák Vítek, Šmatlák Evžen, Helmich Mirek, Jermolajev Igor, Sýkora Robert, Souček Karel, Skála Radim, Zilvar z chudobince a ještě další hoši. Kdo má kolo, ten si sedl na kolo, Zilvar z chudobince nemá kolo, pročež jezdí jenom tak. Když jsme jeli a bylo horko, tak se mezi nás připletl malý hloupý Venda Ouředníků, že jako taky pojede s námi. My bysme byli neradi, protože je z radnice a kdyby se něco stalo, na kom to bude? Pročež Sýkora Robert na něho křikl: "Jedeš!" a já jsem taky na něho křikl: "Jedeš!", ale on nešel pryč a pořád říkal: "Já taky, já taky." Avšak největší naši nepřátelé jsou Příslušníci. Mají přesilu. Jejich mravy jsou špatné, zvyky ošklivé. Také dělají na silnicích neplechu a na jiné to svádí. Běda cizinci, který by se odvážil do jejich země. "Máme smrtelný hřích", pravil jsem. "Protože když se jezdí po Šumavě bez povolení Příslušníků, tak je to opovážlivé spoléhání na milost boží." Jermolajev Igor pravil: "Nemám hřích, protože opovážlivé spoléhání na milost boží jsme v nábožce ještě neměli. A tak jsem nanejvýš zhřešil nevědomostí." "Jo, pěkně!" pravil jsem. "Pohané také hřeší nevědomostí a je jim to houbec platné. Všichni přijdou do pekla a když se budou vymlouvat, že nepoznali světlo pravé víry, tak jim Pánbůh řekne: Tak jste se měli starat, vy troubové, a šup s vámi do pekla." Tak jsme se hádali celou cestu po Šumavě a porád jsme o tom rozmlouvali. Pročež Helmich Mirek pravil, ať už toho necháme, že jsme oba volové. Tak jsme toho nechali. Ale příští rok pojedeme zase. Namoutě.

Náš člověk v Koločavě

Exkluzívní reportáž z putování po Ukrajině, část 7

S průvodkyní 5. září. Vstávám a zdravím krásné ráno. Čeká na mě vynikající snídaně, a tak se láduju do zásoby. Pak přichází čas rozloučení, pro mě dojemný. Děkuji hostitelům za ochotu a jak se o mne všichni pěkně starali. V 8.15 roztáčím kolo a za pokřiku o dobytí Lvova vyrážím po drkotající silnici. Otepluje se, po 10 kilometrech jdu zase do trička a trenek. Až do města Dolyny vypadá silnice jeko moře. Samé vlnobití. Pak se naštěstí příboj uklidňuje a po 80. kilometru je už jen rovina a rovina jako v Polsku. Jak se blížím ke Lvovu, ubývá výmolů a silnice se vylepšuje. Podle itineráře vím, že se blíží dálnice, a tak zajíždím do města, abych ji objel. Jenže, když se ptám, kudy do Lvova, všichni mě posílají zpátky. Cože, já a kolo na dálnici ? Ale i policajti mě uklidňovali, že mám cestu volnou. Na dálnici prý jezdí trénovat lvovský klub silniční cyklistiky. Snad dálniční, ne ? No potěš ... S obavami stáčím kolo na autostrádu. Ale problémy nejsou a brzy opravdu potkávám v protisměru jezdce na silničkách. Nekecal ... Spadl mi kámen ze srdce. V 15 hodin jsem dorázil do Lvova. První dojem je katastrofální. Neskutečně děravé silnice, autobusy, mosty a smrad jako sviňa před porážkou. No snad to dál bude lepší. Ve městě mám totiž domluvené spaní u předsedy Klubu turistů Lvovské oblasti. Taky byl na cyklosrazu v Prešově. Po chvíli bloudění kolečně nalézám jeho kancelář, ale ouvej. Petrov tam není. Naštěstí tam ale byli ochotní lidé, což je na Ukrajině skoro samozřejmost. Petrov prý odjel kamarádovi na pohřeb, tak mi, abych zabil čas čekání, než se vrátí, zařídili z jejich klubu profesionální průvodkyni Lvovem. Jmenovala se Oksana a byla to zároveň profesorka cizích jazyků. Brzy jsme si potykali. Dozvěděl jsem se, že je taky sama a taky hledá. Bylo mi líto, že ji musím zklamat. Byla to už čtvrtá, co by se vdávala. Pak mě provedla Lvovem, hlavně staré město je opravdu krásné. I Švejka jsme potkali, ale byl nějaký chudý, asi Ukrajinci nevěděli, jak vypadal. Nakonec jsem byl docela groggy, ono trajdat po 149 km 2,5 hodiny s těžkým kolem po městě mezi turisty není žádný med. Musel jsem se zchladit pivem. Nebylo špatné. V centru stálo 15 hřiven, jinak mezi 7-10. No konečně ! Petrov je zpátky, vyzvedává mne a hurá k němu domů. S paní domu jsme se přivítali, jak jinak, jejich vynikající vodkou. Také večeře byla výborná. Po večeři se odcházím konečně vykoupat, ale co nevidím: vana plná okurek. No ty by pak asi chutnaly ... Tak zase nic. Konečně postel. Popřál jsem dobrou noc a padl za vlast českou. Zítra nashledanou.
Z Ukrajiny Zdeněk Mračko

DISKUSE

Nástěnka

31.5.2024 7:30 Kolbaba

Body za Doksy. Dobrá práce... ...

Nástěnka

1.5.2024 22:11 Vítek

Ahoj. Pár lidí se mě ptalo na Klínovec, tak posílám hlasovačku:

https://rallly.co/invite/SwRR1UHhMzDW ...

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...