FORHONT

1 Vít Novák207
2 Milan Štanc192

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Beskyd Tour - 163km

29.6.2024 9:30

Bílá v Beskydech

Beskyd Tour - 121km

29.6.2024 9:30

Bílá v Beskydech

Beskyd Tour - 53 km

29.6.2024 10:15

Bílá v Beskydech

UAC Lawi Tour Classic

1.9.2024 10:30

Vinařice u Dobrovice

Běh Kladenský maratón

21.9.2024 10:00

Kladno Sletiště
26. srpna 2016 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 99

Posázavský survival

Čest Kladenských zachránil Márys

Ondřejov v dešti Staronové problémy s úřady, rozkopaný most v Radonicích, zablokovaný průjezd Kácovem a nakonec vynucené stažení závodu na okruhy. A jen tak na dokreslení v pátek porouchaný majáček zaváděcího vozu. Problémů s přípravou 8. ročníku Posázaví bylo zkrátka dost a dost, ale přesto jsme stihli vše připravit a zdálo se, že už máme nejhorší za sebou. Jenže pořadatel míní a svatý Petr mění. Jako by se chtěl vysmát matematickým modelům, spustil se začátkem prezentace první kapky, aby posléze roztočil všechny kohoutky a odradil tak řadu potenciálních účastníků závodu. Našli se i tací, kterým jsme na poslední chvíli vraceli zaplacené startovné. "To není zrovna standartní, ale budiž." rozhodl ředitel závodu Vít Novák "Pověst se buduje roky a my nechceme být ti, co se handrkují o peníze." Správně. A protože každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán, Víťa krátce po startu píchnul, a čest našich barev musel hájit osamocený Marek Andrejs. Naštěstí se úkolu zhostil na výbornou a dokázal vybojovat bronzovou medaili v kategorii A. Závod první divize vyhrál po sólovém úniku postaršený prostějovský junior Matěj Štibingr, druhý balík ovládl Libor Janoušek z Lawi. Dokončilo pouhopouhých 55 cyklistů. Byl to letos zkrátka po všech stránkách survivalový ročník. A to ještě nevíte, že se v průběhu závodu našel zodpovědný občan, který na nás zavolal policii. Ale nezastřelili nás a co je nejdůležitější, obešli jsme se bez nehody. Zaplať Pámbu.

Díky, pane Krakonoši

Záskok za Rampušáka se povedl

Krakonoš Když jsme byli na jaře nuceni oplakat dvacátý ročník Rampušáka, zůstalo nám po něm prázdné místo v duši i v kalendáři. Časem se však ukázalo, že zlovolné úřednické pařáty nepřesahují hranice panství a co není možné v jedněch horách, jde bez problémů v sousedních a přijali jsme pozvání Rampušákova kolegy pana Krakonoše. Třetí ročník trutnovského cyklomaratonu, nesoucí jméno pána hor, sice kilometry nedosáhl na orlické dvě stovky, zato výškových metrů nabídl dost a dost. Ze všech krkonošských kopců utkvěly v paměti dvanáctikilometrové polské serpentiny na Pomezní boudy a především nevídaná stěna z Pece pod Sněžkou na Pražskou boudu. Bezmála 3 kilometry s průměrným sklonem přes 13% a úseky hodně přes 20%, to jsou parametry, které jinde nenajdete. Samotný závod se nám vydařil. Vítek sice nebyl s výkonem příliš spokojen, ale 25. místo v silné mezinárodní konkurenci a malý odstup na špici, to má svou hodnotu. Pan Kolbaba si dal dva cíle - vydržet s Igorem a vyjet na Pražskou. Oba dokázal splnit, navíc vyhrál na umělecký dojem, protože Strejda, byť byl nakonec na Pražské boudě dříve, šel chvílemi pěšky. Kromě toho šlo o výborný trénink, který ještě zhodnocuje pozávodní výjezd z Trutnova na Pomezní boudy, kde jsme bydleli, a nedělní vytočení nohou na Zlaté návrší. Díky, pane Krakonoši, a pane Rampušáku, nashledanou v lepších časech.

Klikáče v ohrožení

Stavbaři nás dostihli i doma

Když se řekne rekonstrukce, naskáče našim pořadatelům kopřivka, že se nestačí škrábat. Alergii v nás vypěstovaly důsledky tohoto slovního spojení v Posázaví, o kterých se dočtete v sousední reportáži. Ale ukázalo se, že nemá být všem zádrhelům konec. "Stavební povolnení jsme dostali až v srpnu, takže jsme to nemohli dát vědět dříve", omlouvala se paní starostka obce Pustověty, kde bude v září místo mostu brod. My jsme se nakonec ani nezlobili, protože se nám při vyjednávání nucené objížďky už schválené trasy podařilo získat povolení k průjezdu přes Městečko a Malou Bukovou a vypadlo to, že by se Klikáče mohly po letech vrátit ke klasickému trojvrší Buková - Roztoky - Zbečno. Těsně před uzávěrkou tohoto čísla však z úřadu přichází další Jobova zvěst: kanalizaci v Železné čeká rekonstrukce, veškerá doprava z Berouna do Kladna se odklání na objízdnou trasu přes Bratronice. Závod zde nebude možné povolit a nás čeká další kolo vyjednávání o podobě trati. Klikáče každopádně budou. Jaké, o tom vás budeme průběžně informovat v rubrice KRÁTKÉ ZPRÁVY.

Lipence dobře

Naši se do vrchu pochapili

Márty na trati časovky Lipeneckou časovku do vrchu uspořádal pražský Cykloklub Krásná vyhlídka namísto úředním šimlem umořené časovky řevnické a podobně jako brdská, i ta jílovišťská trať našim jezdcům svým profilem vyhovuje. V paměti zůstává hlavně loňská dvojitá bedna v podání Vítka a Máryse, ale ani letos naši reprezentanti nezklamali. V podstatně silnější konkurenci, již nakonec ovládli Lawiňáci Tomáš Kotrlík a Michael Somr, následováni řevnickým Beamonem Michalem Košem, vybojoval Víťa Novák celkově 6. místo a v kategorii obhájil loňské stříbro, Marek Andrejs byl 17., v Áčku pátý a trojici zdárně doplnil posilničený bajker Martin Šurányi na 49., v Béčku 12. místě. Slušný bodový zisk udržel našim barvám naději na dobrou pozici v soutěži týmů. Lipence dobře.

Povedený mistrák

U Poličky pěkná trať i výkony

Českomoravské vrchy v Bystrém u Poličky hostily poslední červencový víkend republikový šampionát amatérských cyklistů. V sobotní osmnáctikilometrové časovce, vedoucí malebným údolím Zlatého potoka a řeky Křetínky, zvítězil zástupce Moravského poháru Filip Hanslián, nejrychlejší jezdec UAC Petr Novák vybojoval třetí místo. CFC Kladno se mezi časovkářskými esy výrazněji neprosadilo, Vítek Novák obsadil 30. místo a Marek Andrejs byl ze 172 účasníků 87. Okruh nedělního hromadného závodu zčásti kopíroval trasu časovky, ale byl okořeněn vydatným devítiprocentním kopcem z Předměstí do Hlásnice, který dal při opakovaných průjezdech cyklistům pořádně zabrat. Naši dva zástupci v závodě kategorie A se s ním museli na 107 km dlouhé trati poprat hned šestkrát a rozhodně tu nebyli jen do počtu. Marka Andrejse bohužel z boje o přední umístění vyřadil defekt, ale Víťa vydržel s nejlepšími až do konce, vybojoval šesté místo a porazil všechny soupeře z UAC, což mu přineslo vítaných 120 bodů do celkové klasifikace. Nakonec povedený mistrák.

Dvojka, ale výborná

Krůček od zlatého Dědka

Majklův spurt Podruhé v sezóně se náš leader dostal do bezprostředního boje o celkové vítězství v závodě a zase je z toho jen druhé místo. Tentokrát však k triumfu chyběl po stovce deštivých kilometrů 31. ročníku Železného dědka doslova krůček. Ještě při nájezdu do cílové rovinky v Soběhrdech držela trojice uprchlíků pohromadě, ale v závěrečných metrech byl přeci jen o pár šlápnutí rychlejší Vítkův úhlavní soupeř Michael Somr z Lawi, který tak navýšil svůj náskok v čele celkové klasifikace UAC. Vítek má zase jednou 'za dvě', ale po výborném výkonu, kdy ukázal záda řadě jezdců zvučných jmen. Přesto se po dojezdu tvářil trochu rozpačitě. "Nedivte se, druhý v cíli je první poražený." řekl v rozhovoru redaktorce Čerčanského kurýra "Asi jsem měl nastoupit hned za Bedrčí, protože jsem se v kopcích cítil výborně. Ve finiši je soupeř zkrátka silnější." Jsou to ale paradoxy, při pohledu na tělesné parametry obou jezdců by se nechtělo věřit, že o poznání subtilnější Majkl v kopcích vyčkává a rozhoduje drtivým spurtem, jenže to nebylo poprvé a bude s tím třeba do budoucna počítat. Sezóna totiž ještě zdaleka nekončí a přestože je náš forhont letos možná nejsilnější, jaký kdy byl, o čemž svedčí i 14 medailí a minimální odstup na špici i v těch nejtěžších podnicích, na absolutní vítězství v hromadném závodě čeká už dlouhých sedm let. Bylo by pěkné, kdyby s tím dokázal něco udělat ještě letos.

Polojasno

Krušnoton se střídavými úspěchy

Naši v Krušných Namlsáni dvojím úspěšným vystoupením CFC v Krušných horách vyhlíželi naši příznivci letošního Krušnotona s velkým očekáváním, ale nakonec bylo vše trochu jinak. Nedá se sice říci, že by zde naši reprezentanti zklamali, ale ročník 2016 lze charakterizovat jedním slovem polojasno. Zatímco meteorologický význam tohoto slova jsme po loňském tropickém martyriu přivítali s úlevou, výsledkové polojasno už nadchlo méně. Ale můžeme si za to trochu sami. "Je pravda, že jsme s Márysem přišli na start později a zůstali vzadu" řekl náš zástupce na 180 km trati Víťa Novák "ale startovat 600 účastníků střední a krátké trati dohromady, to nebylo zrovna šťastné řešení. Schválně jsem si to stopnul a než jsme se dostali na trať, měli jsme na čelo více než 3 minuty ztráty. Probojovat se do čelní skupiny stálo hodně sil a ještě před nájezdem do hor jsme toho měli pomalu dost." Vítka navíc krátce poté postihl defekt a jen díky nezištné pomoci královického pana Millera, kterému touto cestou ještě jednou děkujeme, nevypadl ze závodu úplně. Potěšitelná je následující kladenská spolupráce po zbytek závodů, díky které oba naši borci dosáhli za daných okolností ještě solidního umístění. Nejspokojenějším členem krušnohorské výpravy tak nakonec byl náš zástupce na nejdelší tati redaktor Kolbaba, který asi zajel své momentální maximum, o hodinu porazil sběrný vůz a poprvé v historii přenechal červenou krušnotonskou lucernu soupeřům. Konkrétně deseti.

DISKUSE

Nástěnka

31.5.2024 7:30 Kolbaba

Body za Doksy. Dobrá práce... ...

Nástěnka

1.5.2024 22:11 Vítek

Ahoj. Pár lidí se mě ptalo na Klínovec, tak posílám hlasovačku:

https://rallly.co/invite/SwRR1UHhMzDW ...

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...