FORHONT

1 Vít Novák207
2 Milan Štanc192

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Beskyd Tour - 163km

29.6.2024 9:30

Bílá v Beskydech

Beskyd Tour - 121km

29.6.2024 9:30

Bílá v Beskydech

Beskyd Tour - 53 km

29.6.2024 10:15

Bílá v Beskydech

UAC Lawi Tour Classic

1.9.2024 10:30

Vinařice u Dobrovice

Běh Kladenský maratón

21.9.2024 10:00

Kladno Sletiště
25.června 2009 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Ćíslo 23

Vražda v pekelné bráně

Černá série pokračuje:
zmatený řidič vymazal naše eso ze silnice.

Sestřelený Víťa
Vítek vražedný útok přežil, ale naděje na úspěch v etapovém závodě byly v tento moment pohřbeny.
Sobotní start etapového závodu Křivoklátské peklo zastihl naše zástupce s protichůdnými pocity. "Vítek se na Peklo těšil jako malý Jarda " říká otec Kolbaba "Po nekonečných technických problémech v poslední době chtěl konečně prodat slušnou jarní formu a naplno bodovat. Zato mně se na start chtělo ještě méně, než v pondělí do práce. Myslel jsem, že se tak jen projevuje tradiční obava z kopcovitého terénu" Ale jak by řekla soudružka Pujmanová, byla to předtucha..."Já na tyhle kraviny nevěřím. Navíc jsem si ničeho nevšiml ani na trati. Když jsem před cílem objížděl Janoušovo auto, jen jsem si říkal, proč tam blbec kvůli fotkám takhle překáží." Tou dobou už naše etapové naděje ležely spolu s pokrouceným kolem a otřeseným Vítkem v prachu křivoklátské cesty. Sto metrů před cílem ho z výsledkové listiny vymazalo auto. " Byl to takový zmatený děda, který po zimě oprášil vůz. Nejdřív tvrdil, že nikoho neviděl a potom zase, že Víťa začal zničehonic brzdit a odbočovat vlevo. Jak už to tak při časovkách bývá..." Při vší smůle bylo nakonec štěstí, že sváteční řidič nejel rychle a Vítek odnesl kolizi jen oděrkami a rozkřáplou přilbou. "Točila se mi hlava a bylo mi na blití" řekl nám po závodě "Pro jistotu mě vzali do Kladna na cétéčko a tam mi řekli, že v hlavě nic nemám. Atmoska zapracovala. Škoda jí, byla to pěkná přilba." Nene, škoda je dobrého člověka. Vítka náš tým pro celkovou klasifikaci nutně potřebuje.
Kamil Oprsklý,cfc, Křivoklát

Malý Rampušák v Brdech

Komu se líbil letošní Rampušák, ten má tuto neděli možnost si závod připomenout. Tradiční podnik teamu CKKV s názvem Brdský švih svou bezmála stolikometrovbou délkou a hlavně profilem, kde najdeme náročná stoupání včetně pověstného Řevničáku, Velké Baby či Housína, orlický závod do značné míry připomíná a přezdívka 'Malý Rampušák' mu sluší. Pokud nevěříte, přijeďte se přesvědčit, letošní ročník závodu, který se jezdí jako memoriál Oty Pollnera, bude už osmý a startuje v Halounech v neděli 28.června v 10:20.

Proč bychom se netopili

Stejně jako loni se náš Zpravodaj první dva prázdninové týdny odmlčí. A stejně jako loni i letos naleznete redaktory na vodě. Přesněji řečeno na lodi na jihočeské řece Malši. "Malše je krásná říčka v sevřeném údolí pod Novohradskými Horami" řekl nám vodácký instruktor ing. Cvakl "Akorát je potřeba, aby bylo dost vody, jinak se vám práší od pádel." Rozvodněná Malše A jak to tak zatím vypadá, té vody bude dost a dost, novohradské řeky hlásí místy až třetí povodňový stupeň. "Držte nám palce. Naposledy jsme v takových podmínkách zlomili loď."
Budeme. A pokud se nám redakce neutopí, vyjdeme znovu kolem 15.července.

Brněnští vyloupili Křivoklát

'Jednička' pro KC Brno. Pavel Krob rozbil bank. Ebertová přijela trénovat sprint.

Druhý ročník ambiciózního podniku pražských 'sosáků' Křivoklátské peklo přinesl řadu věcí dosud nevídaných. Tou první byl nečekaný nájezd bojovníků KC Brno, kteří nohama svého leadera Libora Pohanky uloupili prvenství v nejprestižnější kategorii jak v sobotní mistrovské časovce, tak v celkové klasifikaci čtyřetapového závodu, které si vítěz ještě pojistil výhrou v závěrečné časovce do pověstného Pětikopce a ve vrchařské soutěži. Pavel Krob Druhým zjevením byl naprosto suverénní výkon Pavla Kroba, kterého pod dojmem několika 'nevýher' v poslední době ani bookmakeři nepovažovali za hlavního favorita. Ostatně kdo by věřil, že borec CS Kern dokáže kromě ovládnutí obou časovek porazit Vitáčka ve spurtu velké skupiny a Kakače v dojezdu do krutého kopce. Nicméně stalo se tak a Pavel ještě přihodil zisk vrchařské i sprinterské soutěže, aby tak na Křivoklátě doslova a do písmene rozbil bank. A do třetice všeho dobrého jsme mohli sledovat sprinterské snažení ultramaratonské mistryně Evropy Hanky Ebertové "To, že se do závodu přihlásila, bylo velké překvapení." řekl nám ředitel sázkové kanceláře Podraz V. Newman " Mysleli jsme, že délka etapy 40 kilometrů je pod Hančinou rozlišovací schopností. Zkrátka že nemá cenu ani vyndavat kolo. No ale říkala, že potřebuje natrénovat sprinty na Krále Šumavy, kde by ráda získala desátý titul. Počítali jsme, že v součtu čtyř etap rychle po sobě bude nakonec rozhodovat Hančina dieselová vytrvalost ale vypekla nás Lucka Kočí " Skutečně, navzdory prognózám se o vítězství v kategorii žen rozhodlo ve větrné druhé etapě, kde se Lucka jako jediná nenechala 'sklepat' z hlavního pole a získala pohodlný náskok více než devítí minut."V sobotu rozhodly právě brutální nástupy." řekla nám Hanka mimo kameru po skončení závodu "Něco takového prostě neumím. Ale Lucka se chlapů udržela doslova jako klíště a to rozhodlo. Takže už to bylo jen o druhý flek." Dodejme, že Hanka druhé místo s přehledem dobyla a v neděli si spravila chuť vítězstvím v závěrečné časovce do vrchu.
Po vynuceném odstoupení Kolbaba teamu, o kterém píšeme na jiném místě, zůstal z našich v závodě osamocený mohykán Luboš Černý, který však zabojoval za všechny a nakonec získal výborné 17. místo a 85 bodů.

Orlické vzkříšení

Vítek na náhradním kole zajel výborný závod.
A otec Kolbaba nebyl poslední.


Stoupání na Adam
Čelo závodu ve stoupání na Adam.
Zástupce CFC na tomto snímku není.
Foto (c) Stalak team Rychnov
Tak dlouho museli cyklisté webdivize CFC snášet nejrůznější ústrky počínaje technickými závadami přes polabskou časovku v hnusném protivětru a konče křivoklátským atentátem, až si museli zajet spravit chuť do panství pana Rampušáka ve vzdálených Orlických horách. "Už bylo fakt načase, abych aspoň něco dojel" řekl nám leader týmu Víťa Novák "Do poslední chvíle jsem čekal, jestli mi u Kernů dají závodní kolo po bouračce do pořádku. Ale nestihli to, tak nezbylo něž vzít zimáka, sundat blatníky a pokusit se srovnat šmajdající zadní kolo. No ale pojízdné to nakonec bylo." A co závod ? "Člověk si pokaždé myslí aspoň na první desítku, ale za těchto podmínek a při takové konkurenci jsem si říkal, hlavně neudělat ostudu." Konkurence byla velká? "Jo. To už na Rampušákovi bývá pravidelně, třeba s Králem se to vůbec nedá srovnat. Jezí sem i profíci, letos třeba Whirlpool, mají to sem z Hradce blízko a takhle pěkný závod ve Svazu nenajdeš. A letos se navíc dlouhá trasa výrazně zkrátila, takže většina jela dlouhou." A jak to nakonec vypadalo ? "Ze začátku nijak, jeli jsme pohromadě ve velikánském balíku, Výprachtice docela opatrně, spíš se závodilo ve sjezdu. Natrhalo se to až na stovce ve stoupání na Šerlich. Nadělaly se skupinky a dál jsme jeli asi v deseti lidech spolu s Malinou, docela v pohodě. Jenom na rovině za Mladkovem jsme měli víc máknout, jelo se docela ho... a ta ztráta na čelo je zbytečně velká." Vítek nakonec dojel jednatřicátý, což je velmi dobrý výsledek "Taky bych řek. Líp to asi nešlo." Takže spokojenost. Prý jste se nakonec na trati potkali i s tátou ... "No jo, jel krátkou a letos to tak vyšlo, že byl rychlostí asi na dvou třetinách naší, tak jsme ho za Mladkovem dojeli. Kluci se pak ptali, který z nás je Klika a který Dvořák." A co pan Kolbaba ? To ho asi nepotěšilo. "Naopak" oponuje otec Kolbaba "rád jsem Víťu viděl, jel dobře. A pro mne byl při letošní formě a váze Rampušák zatím nejlepší závod. Přesněji řečeno jediný. Naposledy jsem závodil s Igorem na loňském Libušíně. Od té doby šlo většinou jen o to dovézt červenou lucernu v pořádku do cíle. Tady jsem začal taky na prd, ale časem se to zlepšilo." Tak povídejte ... " Od začátku jsme se přetahovali s Honzou Marešem ze Šlapek. Po pravdě řečeno, nechtěl jsem s ním jet ve skupině, protože Honza do kopce strašně funí. Ale to se brzy vyřešilo, Honza mi ujel." Ale dotáhl jste se... "Za prvním bufetem se mi začalo konečně jet o něco líp. Honzu a ostatní jsem pořád viděl před sebou, sjeli se do malé skupinky a někde u Kunvaldu jsem se dotáhl. Pěkně jsem pozdravil a skupinkou jsem projel. Volali něco jako 'hele, první Šleha', ale jinak nic. Tak jsem pokračoval sám. Nakonec jsem předjel asi deset lidí, poslední dva asi kilometr před cílem. Nevídaná věc." A ta Šleha? "To byl rohlík se salámem na bufetu. Spravil jsem si žaludek. A tuky jsou nejbohatší palivo." Tak to vidíte. A to je konec pohádky o tom, jak pan Kolbaba zase jednou nedojel poslední.

DISKUSE

Nástěnka

31.5.2024 7:30 Kolbaba

Body za Doksy. Dobrá práce... ...

Nástěnka

1.5.2024 22:11 Vítek

Ahoj. Pár lidí se mě ptalo na Klínovec, tak posílám hlasovačku:

https://rallly.co/invite/SwRR1UHhMzDW ...

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...