FORHONT

1 Vít Novák207
2 Milan Štanc192

NEJBLIŽŠÍ AKCE

Beskyd Tour - 163km

29.6.2024 9:30

Bílá v Beskydech

Beskyd Tour - 121km

29.6.2024 9:30

Bílá v Beskydech

Beskyd Tour - 53 km

29.6.2024 10:15

Bílá v Beskydech

UAC Lawi Tour Classic

1.9.2024 10:30

Vinařice u Dobrovice

Běh Kladenský maratón

21.9.2024 10:00

Kladno Sletiště
27. dubna 2010 ZPRAVODAJ ÚV CFC Kladno Číslo 34

Bronzová na úvod

Mělo to být zase stříbro, ale vzal to Čert.

Zdálo by se, že jaro už definitivně převzalo vládu, ale druhou dubnovou neděli přivítala v Hřebči amatérský peloton zachmuřená obloha,ostrý studený vítr a občasný déšť.
Dojezd PRS
Vítek v cíli za Malinou.
Foto Vinohradské Šlapky
A to ještě mohou pořadatelé i závodníci mluvit o štěstí, že nesněžilo jako v pátek. Ono pořádat v našich podmínkách závody začátkem dubna je sázka do loterie a se štěstím na počasí jako loni nelze počítat vždycky. I přes nepříznivé podmínky se však na startu sešel úctyhodný počet 173 závodníků. Rovinatý profil, vítr a zima jak známo příliš nepřejí únikům, a tak není divu, že v obou balících dojely na čele velké skupiny jezdců a rozhodovalo se až v dojezdu. Spurt balíku AB pro sebe rozhodl Treml z Alltraining.cz před chomutovským Jelínkem a viessmannským Novákem, který v cíli spadl. Nás potěšil třetím místem v kategorii A Vítek Novák.
"Zas taková sláva to není, celkově jsem asi čtrnáctej. Byla spousta příchozích a do béčka přešlo pár jezdců ze špice. Třeba Zbyněk Kudrna. Loni jsem zajel líp."
Nojo, ale tvůj dlouhý spurt už asi všichni prokoukli. "Však jsem ho tentokrát ani nezkoušel"
Po dojezdu ses dlouho o něčem, dohadoval, o co šlo ? "Projel jsem cílem hned za Malinou a pár lidí mě předjelo před koridorem. Ale na videozáznamu to nebylo vidět, takže to vem čert."
My to Diablovi vyřídíme a Víťovi blahopřejeme.
Také v druhém balíku spurtovala velká skupina. Vítězství vybojoval kdo jiný než Tomáš Vitáček, na druhém a třetím místě mu sekundovali jezdci Exe Jeans Chomutov Prokeš a Krejčí. Zdá se, že chomutovské džíny se budeme muset do budoucna naučit dobře vyslovovat. Z našich obsadil Vláďa Prokop 25.místo, v kategorii D osmé a čerstvý důchodce Pepa Slavík dojel hned za ním na 28., resp. 10. místě. Celkově lze vystoupení CFC hodnotit jako obstojný začátek a doufejme, že v dalších závodech naši jezdci nastoupený trend potvrdí. Pro Zpravodaj z Hřebče Veronika Zvědavá

Další atentát na CFC !

To už je podezřelé. Kdo ta auta objednává ?

Luboš v neocnici
Členové předsednictva ÚV CFC probírají se zraněným Lubošem Černým perspektivu pro letošní sezónu.
Ještě to není ani rok, co zásah svátečního řidiče vyřadil našeho leadera Vítka z boje o přední umístění na křivoklátském etapáku a už tu máme další Jobovu zvěst: pro letošek se budeme muset obejít bez Luboše Černého ! A znovu za to může auto, tentokrát číhající v postranní ulici a útočící z boku. Ale narozdíl od Vítka, kterému nehoda zdevastovala kolo a on sám zůstan nezraněn, Luboš dokázal kolo uchránit, zato mu však praštěly kosti. Každý má asi jiné priority, kolo prý bylo vypůjčené. Jezdec musel podstoupit operaci na kladenské ortopedii a nyní se už zotavuje doma. V noze má kovový hřeb, čtyři šrouby, dvě matičky a tři podložky.
"Doktor povídal, že budu v pořádku a po zahojení mohu i trénovat"
řekl Luboš na otázku, jak vůbec vidí svoji další cyklistickou kariéru.
"Akorát za bouřky budu muset zůstat doma."
Méně důvodů k optimismu vidí trenér našich cyklistů Svatopluk Zobal.
"Už to vypadalo, že letos konečně dáme dohromady silnej mančaft a teď se nám takhle rozpadne druhá lajna. Dost jsme posílili, ale Lubošovy body budou hodně chybět. A kdyby snad nedej pámbu vypad ještě někdo, tak jsme zase v ... "
"Ano, v pérdeli, přesně tak, milý příteli", chtělo by se říci spolu s hrabětem Teleke z Tölökö. Doufejme ale, že nebude tak zle.
Naskýtá se však otázka, jestli to je všechno jenom náhoda.
"Kdyby dějiny řídila náhoda, k čemu by potom byly tajné organizace?" říká náš externí dopisovatel a zastánce teorie světového spiknutí Daniel Hnědý "Ovšem kdo stojí za tímhle případem, to je záhada. Napadají mne zednáři, templáři nebo Vinohradské šlapky. Neznám žádnou jinou podobně rozvětvenou a vlivnou síť."
Ať už však za nitky tahal kdokoli, doufejme, že atentát na Luboše byl poslední vydařenou akcí a že se naši hoši semknou a spojenými silami dokáží nečekaně vzniklou díru zacelit.
Lubošovi pak přejeme brzké uzdravení a do tréninku populární : "Táhni a srůstej".

Posila z Dukly !

Gymnazista opouští ruskou školu a míří na Kladno.

Petr Pančochář přebírá kladenský dres
Vítek Novák předává Petrovi kladenský dres a symbolicky i triko našeho nejmladšího jezdce.
Tak už je to hotová věc. Od letošního jara není Vítek Novák naším nejmladším jezdcem. A kdoví, jestli se nezatřese pozice týmového leadera. Modrobílé barvy posíluje závodník, který si na nedostatek práce na úvod kariéry rozhodně nemůže stěžovat. Teprve devatenáctiletý Petr Pančochář k nám totiž zamířil z pražské Dukly. A Dukla Praha, to je v povědomí cyklistů především trenér Vršecký a bič.
"Pana Vršeckého samozřejmě znám, ale mne osobně netrénoval. Je to klasická ruská škola. Naložit cyklistům, co se do nich vejde a pak se ukáže." Myslíš jako že jsi buď mistr světa nebo mrtvý, nic mezi tím ? Mimochodem, kolik jsi ročně najezdil kilometrů?
"Asi osmnáct tisíc." To nevypadá tak hrozně. Takže žádných pětatřicet ?
"Však mi taky bylo teprve osmnáct. Kdoví, kde by se to zastavilo."
To je pravda, ve čtyřiceti bys objel zeměkouli. A proč vlastně od vojáků odcházíš? Pacifista ? Jehovista ?
"Nene. S tím nemám problém. Sám jsem si donedávna hrál na vojáky. Ale nějak už to nešlo dohromady se školou. Čeká mě maturita na kladenském gymnáziu a já bych se nerad dostal do problémů. Cyklistikou se u nás člověk neuživí a nějakou školu mít musíš, i kdybys byl jinak úplně blbej. Amatérský peloton je myslím správná volba"
To si ale nemysli, že se u nás netrénuje.
"To si nemyslím, nepřišel jsem se k vám se flákat" (smích) "Celkem pravidelně jezdíme s Vítkem, takže vím, co amatérská cyklistika obnáší. Řada jezdců tu vykazuje prakticky extraligovou výkonnost, ostatně je tady spousta lidí se zkušeností ze závodů UCI. A když se kouknete na vybavení, tak mohou profíci často jen závidět. Ale přeci jen jde o lidi, kteří musí chodit do práce. Oproti Dukle by mi měla vybýt zhruba třetina času."
Tým CFC Kladno by rád navázal na minulé úspěchy a ty máš být jednou z hlavních opor mužstva. Nerozklepou se ti z takové odpovědnosti nohy ? "Mám pro strach uděláno a jen tak něco mě nepoloží" (smích) "Když přežijete ruskou školu, vydržíte všechno."
My Petra v barvách CFC samozřejmě vítáme a přejeme mu hodně úspěchů na kole i ve škole.

Zákolanské vlaštovky


Pouhý týden po promrzlé hřebečské premiéře ukázalo počasí cyklistům vlídnější tvář. Na tradiční zákolanskou časovku do vrchu naši pořadatelé zajistili sluníčko a příjemnou teplotu blížící se 20 stupňům. Dokonalý dojem kazil pouze nepříjemný východní protivítr, který zpomalil závěrečnou rovinku a psychicky deptal, na druhé straně však foukal všem stejně a pořadí závodníků nijak neovlivnil. Těch se do Zákolan dostavilo rovných 130. Na startu chyběli někteří favorité v čele s loňským vítězem a držitelem traťového rekordu Tomášem Okrouhlickým, na druhé straně jsme po dlouhé době viděli dvojnásobného vítěze celkové klasifikace, ex-kladenského jezdce Honzu Šnajdra. Ten dlouho vedl a nakonec prohrál o necelou vteřinu s královickým Millerem. Třetí nejlepší čas zajel Jelinek z Exe jeans Chomutov.
Snad poprvé za dobu existence ligy jsme zaznamenali účast v kategorii juniorek. Mladičká Helena Houšková se statečně poprala s věkovou, technickou a váhovou přesilou ostříleného pelotonu UAC a pokud vytrvá, určitě o ní ještě uslyšíme, stejně jako o tatínkovi, který v posledních letech pomalu, ale jistě kráčí výsledkovou listinou vzhůru.
Z našich byl podle očekávání nejlepší Víťa Novák na celkově 20. místě a rovněž podle očekávání potvrdil, že sprinty do vrchu nejsou jeho nejsilnější zbraní. Naše nová akvizice Petr Pančochář dosud nemá vyřízenou licenci, takže pro tým nebodoval a v tréninkovém tempu si dojel pro 64. místo. Vláďa Prokop a Pepa Slavík jetos vykazují vzácně vyrovnanou výkonnost a opět skončili těsně za sebou na 68. a 71.místě. Když se na trati objevil náš další jezdec Martin Šurányi, mnozí si nevěřícně protírali oči. Robustní odpružený bike s hrubým vzorkem vskutku není běžným kolem pro krátkou silniční časovku. Martin přesto zajel obstojný čas a kromě Kolbaby předjel i Jirku Semence, který tuto trať dle vlastních slov z duše nenávidí a už roky startuje pouze kvůli manželce. Otylý webmaster Kolbaba podle předpokladů skončil na chvostu, přesto však v cíli vyzařoval spokojenost, protože oproti loňsku zajel o 4 vteřiny lepší čas a po dvou letech tak otočil výsledkovou křivku směrem vzhůru. Prý jde o takovou první vlaštovku.
Ano, pane Kolbaba, je to taková pěkná čtyřka z dusíku. Kamil Oprsklý, cfc, Zákolany

DISKUSE

Nástěnka

31.5.2024 7:30 Kolbaba

Body za Doksy. Dobrá práce... ...

Nástěnka

1.5.2024 22:11 Vítek

Ahoj. Pár lidí se mě ptalo na Klínovec, tak posílám hlasovačku:

https://rallly.co/invite/SwRR1UHhMzDW ...

Nástěnka

18.1.2024 21:31 Vítek

Zapomněl jsem včera dát odkaz na ten sraz, tak to napravuju.
https://app.rallly.co/invite/IHy3mYgxyFod ...

Nástěnka

17.1.2024 22:50 Vítek

Ahoj. Nestihli jsme letos schůzi na konci roku, tak to zkusme napravit teď. Zahlasujte prosím, kdy by se hodilo. ...

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...