CFC KLADNO - ZPRAVODAJ

Prosluněné Klikáče rozdaly mistrovské dresy

Klikovy vrchy 19.9.2023 17:36

Mistři UAC 2023 Klikovy vrchy jsme si zvykli spojovat s nastupujícím podzimem a častější nepřízní počasí od prostého sychrava až k vyslovené psotě a slotě. (Klikáče na vodě). Pokud máme přesto hezky, obvykle si pochvalujeme pěkné babí léto. To ale není přesné. Podle meteorologických definic spadá náš závod do období léta Mariánského (Marie má svátek 12. září), zatímco o pravém babím létě hovoříme, když je hezky na konci září a v říjnu (odtud též léto sv. Václava, svátek 28. září). Letos jsme ale měli léto bez přívlastků. Slunce svítilo naplno a bylo takové teplo, že dresscode krátké-krátké byl k vidění nejen mezi závodníky na trati, ale i u pořadatelů, personálu hospody a na stupních vítězů. Mimořádně pěkné počasí nám přivedlo na start mimořádný počet 135 účastníků a podepsalo se i na celkové atmosféře závodu, kdy cyklisté překypovali energií a na řadě úseku zajeli rekordní časy. V závodě první divize dojel první Tomáš Gdula (TFD team), který nejprve spolu s ústeckým Alberto Montim roztrhal vedoucí skupinu v čele se sedminásobným vítězem Václavem Nežerkou, aby pak kolegu z úniku setřásl na posledním kilometru. Dojezd druhého, nejpočetněji obsazeného balíku nabídl dramatickou podívanou v podobě těsného spurtu o vítězství, který pro sebe na pásce rozhodl předloňský vítěz Martin Slaník (Lapierre Plzeň) před Filipem Šlajchrtem (KC Kolokrám). Závod veteránů ovládl suverénním způsobem Josef Vejvoda (Sparta Praha), který dorazil s téměř devítiminutovým náskokem na skupinu pronásledovatelů, v níž byla i dvojnásobná vítězka Hana Doležalová (Sparta Praha). Mistry UAC se stali: kategorie A - Tomáš Gdula (TFD), kategorie B - Petr Janovský (TFD), kategorie C - Miroslav Horváth (Sparta Praha), kategorie D - Jaroslav Rendl (Dexter Cycling), kategorie E - Josef Vejvoda (Sparta Praha), kategorie F - Josef Krajčík (Dexter Cycling), kategorie W - Hana Doležalová (Sparta Praha) a kategorie J - Tomáš Vorel (Stark cycling team). Naši se na stupně vítězů neprosadili, ale to nevadí, někdy příště. Sláva vítězům, čest všem zúčastněným. Byly to moc pěkné Klikáče.
Děkujeme sponzorům: titulní firmě Klika@Dvořák a České průmyslové zdravotní pojišťovně.
Děkujeme všem z restaurace U Dobroty za pohostinnost, jídlo, pití i zajištění parkování.
Děkujeme panence Marii a svatému Petrovi za luxusní počasí.
Děkujeme všem, kteří přispěli k bezproblémovém průběhu závodu.
Na shledanou za rok.
Celkové výsledky
Masters
SAL
Fotogalerie

Parkování u lihovaru a další předzávodní zprávy.

Klikovy vrchy 8.9.2023 11:48

Bývalý lihovar v Novém Domě 37. Klikáče startují už příští neděli a my pro vás máme pár předstartovních informací. Hlavní novinkou je, že se nám konečně podařilo vyřešit parkování účastníků závodu, které bylo v minulých letech zdrojem dohadů, potíží a stížností. Letos budeme mít parkovacích míst dostatek, a to jednak přímo v místě prezentace na zahradě restaurace U Dobroty v Novém Domě, jednak na louce u lihovaru. V obou případech jde o soukromé pozemky a majitelé budou vybírat poplatek 50 Kč za auto. Cesta k parkovišti bude vyznačena, budova bývalého lihovaru je dobře viditelná ze silnice. Prosíme, neparkujte na zakázaných místech, zejména na obecní louce u hospody. Start závodu bude opět v osadě Brejl v polovině stoupání z Myší díry, asi 4,5 km od prezentace. Počítejte s tím a nechte si časovou rezervu. Na místě budou zhruba 15 minut před startem 3 zaváděcí auta s tabulí "Cyklistický závod" a uzavírací vozidlo. Z vedlejší silnice vyjedeme za zaváděcím autem a ostrý start bude v kopci za zatáčkou. Trasa závodu je značena velkými oranžovými šipkami s emblémem cyklisty, umístěnými na sloupech u cesty. Kde není šipka, jeďte rovně nebo po hlavní silnici. K předzávodní orientační přípravě poslouží naše prohlídka trati. Můžete si též stáhnout trasu ve formátu gpx. Online registrace končí 14.9.2023 23:59. Pak je stále možné se přihlásit přímo na místě v neděli 17.9. od 9:25 do 10:40 za vyšší startovné. Příchozí, tedy závodníci mimo UAC a neregistrovaní předem, si před prezentací vyplní přihlášku, kterou vymění za startovní číslo a čipset. Lístek bude k dispozici u prezentace, ale můžete si ho i zde stáhnout, vytisknout a vyplnit v klidu doma. Při prezentaci dostanete dvojici jednorázových čipů. Jeden patří na přilbu, druhý s páskem na sedlovku podle plánku v obálce. Používáme jednorázové pasivní čipy. Pasivní čip je závislý na energii vysílané anténami v cíli, a proto nesmí být v kontaktu s žádným vodivým materiálem, protože by se v takovém případě nenabil, nevyslal by informaci o závodníkovi a ten by pak nebyl ve výsledcích. Tolik trocha fyziky a gramatiky. A to je asi tak všechno. Na shledanou příští týden U Dobroty.

Klikáče budou po pěti letech dějištěm šampionátu UAC.

Klikovy vrchy 25.8.2023 17:15

Postříbřené Klikáče 2015 Náročná kopcovitá trať Klikových vrchů slibuje každoročně zajímavé boje, letos okořeněné tím, že budeme po pěti letech hostit mistrovství UAC v silničním závodě s hromadným startem. V dosavadní historii závodu tomu tak bylo už čtyřikrát. Zatímco v letech 1996 a 2009 se naši reprezentanti výrazněji neprosadili (Vítězné opičky bez nás), v roce 2015 jsme díky Pavlu Maříkovi, Evženovi Šmatlákovi a Víťovi Novákovi zaznamenali nebývalou medailovou žeň (Třikrát stříbrné Klikáče), na kterou navázal Vítkův bronz v roce 2018. (Klikáče promrzlé a bronzové). Jen to zlato nám zatím uniká. Dokáže náš favorit letos zkompletovat sbírku a po letech rozšířit síň slávy CFC ? Nebo se prosadí někdo jiný ? Uvidíme. Zatím se podívejme, jak budou letošní Klikáče vypadat. Trať dozná malé změny, protože vzhledem k rekonstrukcí mostu ve Všetatech pojedeme objížďkou přes Pavlíkov. Ta přidá asi dva kilometry, ale na celkové náročnosti závodu se nijak významně nepodepíše. O medailích a titulech se bude rozhodovat v trojvrší Městečko - Skryje - Písky. Medaile a tituly se však tentokrát nemusí krýt, protože podobě jako v Posázaví dostanou placku první tři ve věkových kategoriích bez ohledu na ligovou příslušnost. Závod je totiž kromě UAC také v kalendáři SAL a extraligy Masters. Členové UAC ale nepřijdou zkrátka. Vítězové jednotlivých ligových kategorií budou vyhlášeni jako mistři UAC v silničním závodě a obdrží slušivý mistrovský dres. Naši zeměměřiči už dokončili aktualizovanou prohlídku trati, která má celkem 128 zastávek na čtyřech mapách. Na závodníky čeká 77 kilometrů s více než 1000 m převýšení. Zázemí závodu bude znovu v oblíbené hospodě U Dobroty v Novém Domě. Od 23.8.se můžete registrovat na stránkách RFC Kladno. Nezapomeňte vyznačit členství v lize UAC nebo SAL, které zakládá nárok na slevu, danou hromadným pojištěním obou lig v rámci SAC ČR. Možnost registrace na místě v den závodu samozřejmě zůstává. Na shledanou v září v Novém Domě.

Patnáctý ročník je šťastně za námi. A pršelo, jen se lilo.

Kolem Posázaví 1.8.2023 22:13

Čelo závodu v Podvekách. To jsou paradoxy. Zatímco předloni odradila předpověď numerického modelu Aladin více než polovinu předem přihlášených a nakonec během závodu ani nepršelo, letos provázela závodníky přijíždějící na start ze západu nefalšovaná průtrž mračen a přesto jsme na prezentaci napočítali za daných podmínek překvapivě vysoký počet 112 vodovzdorných cyklistů ze všech koutů naší vlasti a dva až ze slunného Španělska. Voda na silnici si však přesto vybrala daň v podobě několika nepříjemných pádů, které naštěstí, v jednom případě díky všem svatým, neskončily vážnějším zraněním. V cíli na ondřejovské hvězdárně jsme jako prvního přivítali vítěze veteránské skupiny Pavla Kněžického z Cyklo Teamu Killi. Druhý, nominálně první balík cyklistů přivedl předloňský vítěz Michal Kollert (Xeelo cycling team), který i tentokrát v dojezdu porazil pětinásobného šampiona Václava Nežerku a dokázal, že mu vlhko svědčí. Také závodící ředitel závodu Víťa Novák (CFC Kladno) potvrdil pověst bahňáka a po přesvědčivém výkonu dojel s nevelkou ztrátou osmý. V dojezdu druhé divize zkompletoval double pro tým Xeelo Vladimír Uličný. A ještě jeden moment stojí za zmínku. Když cílem projel závodník číslo 731 Milan Mattuš (Cyklo Pokr Pardubice), ročník 1937, uvědomili (jsme) si čerství šedesátníci, že když se člověk přičiní a Pánbůh pomůže, může jít závodit ještě čtvrt století. To není špatná zvěst. Díky za ni, pane Milane.
Telegraficky:
 • Celkové výsledky
 • UAC
 • Masters
 • Fotogalerie
 • Abychom nezapomněli: Našla se docela pěkná cyklistická bunda. Majitel nechť se přihlásí v redakci.
 • A to je už doopravdy všechno. Děkujeme všem, kdo se přičinili o zdárný průběh závodu. Na shledanou za rok.

  Aktuality z Posázaví

  Kolem Posázaví 21.7.2023 15:01

  Český Šternberk Termín závodu se kvapem blíží, a tak je čas zopakovat si důležité informace:
 • Jak už jsme psali minule, hlavní novinkou je změna ve vyhlašování vítězů. Medaili obdrží první tři ve věkových kategoriích bez ohledu na ligovou příslušnost. Kategorie zachovávají vzor UAC, podobnou tabulku a srovnání s mírně odlišným rozdělením v extralize Masters naleznete na konci článku. Hlavní ligou pro nás zůstává UAC, v závodě použijeme ligová čísla. Cyklisté mimo ligu budou vedeni jako příchozí. Výsledky v rámci extraligy Masters bude možno pro účely bodování filtrovat na stánkách RFC Kladno.
 • Po letech objížděk se vracíme na trasu z let 2018-2020. Pokud si ji už nepamatujete, nastudujte si naši výpravnou prohlídku trati.
 • Prezentace je opět v restauraci na hřišti TJ Sokol Ondřejov. POZOR ! Letos jsou možnosti parkování v okolí hřiště omezené kvůli probíhající výstavbě školy, a tak počítejte s odstavením auta dále od hřiště, nebo ještě lépe, přijeďte na kole. Prosíme, neparkujte na zapovězených místech, ohrozili byste pořádání dalších ročníků.
 • Pro nově příchozí: Start není v Ondřejově, ale pod kopcem v Hradci. Od prezentace je to asi 6 kilometrů . Nechte si časovou rezervu. Na místě budou zhruba 15 minut před startem 2 zaváděcí auta s tabulí "Cyklistický závod" a uzavírací vozidlo. Plánek bude k dispozici u prezentace.
 • Trasa závodu je značena velkými oranžovými šipkami s emblémem cyklisty, umístěnými na sloupech u cesty. Kde není šipka, jeďte rovně nebo po hlavní silnici.
 • Při prezentaci dostanete dvojici jednorázových čipů. Jeden patří na přilbu, druhý s páskem na sedlovku podle plánku v obálce. Čipy se nevracejí.
 • Startovní čísla jsou důležitá pro identifikaci jezdce na cílovém videozáznamu, který řeší těsné dojezdy. Členové UAC použijí ligová čísla, čísla pro příchozí vydáme při prezentaci bez zálohy. Předem registrovaní budou mít čipy i číslo připravené v obálce. V cíli nám prosím číslo vraťte, recyklujeme špendlíky.
 • Online registrace nám usnadní přípravu a přidělování čipsetů a pro přihlášené znamená slevu na startovném a rychlejší odbavení při prezentaci. Registrace končí 27.7.2023 23:59. Možnost přihlásit se na místě v den závodu zůstává.
 • Loni se nám osvědčily lístečky, a tak si i tentokrát příchozí - závodníci mimo UAC a neregistrovaní online, před prezentací vyplní přihlášku, kterou vymění za startovní číslo a čipset. Lístek si také můžete předem stáhnout, vytisknout a vyplnit v klidu doma. Kvůli čitelnosti prosíme pište hůlkovým písmem a kolonky startovní číslo a čipset nevyplňujte, slouží pořadateli.
 • mapa trati
 • Trasa 95 km ve formátu gpx
 • Trasa 65 km ve formátu gpx
 • Přehledná tabulka kategorií :
  balíkvěkročníkkategorieUACMasters
  1♂ 19-391994-2004MAM
  1984-1993M30BA-M30, A-M35
  2♂ 15-182005-2008MJJ-
  ♂ 40-591974-1983M40CB-M40, B-M45
  1964-1973M50DC-M50, C-M55
  ♀ 15-392005-2008ZJH-
  1984-2004ZŽC-Ž, C-Ž30
  3♂ 60+1954-1963M60ED-M60, D-M65
  1953 a staršíM70FE-M70, E-M75, F-M80+
  ♀ 40+1983 a staršíZ40WD-Ž40, E-Ž50, E-Ž60

 • Těšíme se na shledanou v Ondřejově.

 • DISKUSE

  UAC - Maraton Česká Lípa

  24.9.2023 22:08 Kolbaba

  Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

  UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

  19.9.2023 11:28 Kolbaba

  Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...

  UAC - Kolem Posázaví

  31.7.2023 22:52 Kolbaba

  Pár fotek: https://www.rajce.idnes.cz/kolbaba-cfc/album/kolem-posazavi-2023 ...

  Nástěnka

  26.5.2023 23:32 Kolbaba

  Dobrá práce na Doksech. Zasloužené body pro Víťu a Milana. ...

  Nástěnka

  22.5.2023 11:20 Kolbaba

  Body pro Milana za Kozly a Vítka za Vary. Krásná práce. ...