CFC KLADNO - ZPRAVODAJ

Na hvězdárnu popatnácté

Kolem Posázaví 13.6.2023 15:14

Hvězdárna se zahrádkou Jak ten čas letí. Není to zas tak dávno, kdy náš nejmladší člen pojal úmysl vydat se v Posázaví vzhůru ke hvězdám a hle: z nejmladšího člena je dvojnásobný fotr a Závod (pro) Míru letos oslaví patnáctiny. Jestli nám příslušníci předají občanský průkaz, to nevíme, ale důležité je, že už předali všechna potřebná povolení a my můžeme pokračovat v přípravách. Dobrá zpráva je, že pokud nenastanou nepředvídané komplikace, vyhneme se tentokrát objížďkám a vrátíme se na osvědčenou trať z let 2018-2020. Také letos bude okruh pro veteránský balík kratší, 65 km trať se oddělí na 30. kilometru u osady Zalíbená. Důležitou novinkou je změna ve vyhlašování vítězů. Po zvážení četných žádostí a stavu členské základny UAC jsme se rozhodli ocenit medailí první tři ve věkových kategoriích bez ohledu na ligovou příslušnost. Rozdělení kategorií zachová vzor UAC: A - muži 19-29, B - muži 30-39, C - muži 40-49, D - muži 50-59, E - muži 60-69, F - muži 70+, J - muži 15-18, Z - ženy 19-39, W - ženy 40+, H - ženy 15-18. Zázemí závodu bude i tentokrát v restauraci Na hřišti. Od začátku července se budete moci registrovat předem na stránkách RFC Kladno. Včasná registrace nám usnadní přípravu a přidělení čipsetů, pro Vás znamená levnější startovné. Na shledanou 30. července v Ondřejově.

Na kole zemí Skipetarů

28.2.2023 11:47

Třebichovičtí vyprovázejí Zdeňka Mračka na cestu

Nový dobrodružný cestopis Zdeňka Mračka

Už je to dost dlouho, co jsme zde psali o cestách třebichovického dobrodruha v barvách CFC Kladno. Naposledy projel v roce 2018 Pobaltí, pak přišel Covid a dlouhá pauza. Až v roce 2022 se Zdeněk znovu vypravil a jak praví titulek, cílem byla tajemná země Skipetarů. To je, pokud náhodou nejste čtenáři mayovek, starší český název pro Albánii (v originále Shqipëria). To jsi věděl, Kara ben Nemsí ? "To si piš, Effendi. Ale musím tě opravit. Nebyla to jen Albánie. Od 2. května do 24. srpna 2022 jsem projel komplet Balkán. Plus Moldavsko, které tam zeměpisně nepatří. Zajel jsem i do Podněstří, kde po mě hned vystartovala ruská hlídka. To víš, tou dobou už válčili na Ukrajině a teď najednou cyklista z NATO. Takže ruce vzhůru, prohlídka všech brašen, foťáku, kamery. Žádná legrace." Ty jsi zkrátka dobrodruh. Kolik jsi toho vlastně najezdil ? "Počkej, někde to mám. Tady: 12 100 km přes 19 států. Plánoval jsem 150 km denně, ale kvůli vedru a členitému terénu jsem na Balkáně stíhal sotva stovku. Musel jsem tak oželet Kypr a nejjižnější ostrov Evropy Gavdos. Ale v Istambulu jsem překonal Bospor a hrdě stanul na asijské půdě." To je porce na celý rok. Jak jsi to zvládal ? "Za první měsíc jsem zhubnul 11 kilo. Vážím se tak, že v obchodě předstírám zájem o koupi váhy. Ještě teď jsem podle indexu BMI podvyživený." Máš nějaké další veselé příhody ? "No, veselé. V Albánii mě okradli. Dva chlapci mě drželi, třetí prohledával věci. Naštěstí docela spěchali." Takže tě neokradli, ale oloupili. V tom se často chybuje. Zásadní rozdíl spočívá podle § 173 odst. 1 zákona č. 40/2009 Sb v použití násilí, které je v případě loupeže použito ještě před zmocněním se cizí věci, zatímco u krádeže není použito buď vůbec, nebo teprve poté, co si pachatel cizí věc přisvojí. "Vole. Mne spíš zajímalo, že jsem přišel o mobil, peníze a platební karty. Ty šly zablokovat až na Korfu, kde bylo hodně Čechů, kteří pomohli. Zato na českém konzulátu ani neuměli česky. " Drsná zkušenost. Neodradilo tě to ? "V první chvíli jsem se chtěl na další cestu vykašlat a vrátit se domů. Ale pak jsem si řekl, že se krade všude a Kladno se nevzdává. Navíc jsem potkal i hodné lidi. Jednou jsem přespával v olivovém háji a ráno mne vzbudil kolega vrátný z blízké továrny a pozval mě na snídani. Nebo v Rumunsku jsem se svezl povozem, takový starobylý chlapík mi zastavil poté, co jsem si ho fotil. A v Unhošti při návratu jsem si platil jen první pivo. Svět je ještě dobrý. " Ono je toho k vyprávění určitě hodně. Ale my nejsme první, s kým děláš rozhovor. "Vyzpovídali mne v Kladenském deníku. Takže jsem teď mediální hvězda. Ale pro CFC něco napíšu sám a bude toho víc." To jsme rádi, děkujeme za rozhovor. A vy vězte, že pro rok 2023 máme přislíbený celý seriál článků na pokračování, jak jsou na to naši čtenáři od Zdeňka Mračka zvyklí. Pro začátek si přečtěte Kladenský deník.

Chrr ...

8.1.2023 20:46

Plch velký

Výroční schůze CFC Kladno 7.12. v 18:00 v restauraci SK Kladno

28.11.2022 14:52

SK Kladno Rok se s rokem sešel, máme tu adventní čas a s ním i výroční členskou schůzi. Podobně jako loni se sejdeme v památné restauraci SK Kladno, kde se nám loni líbilo, mají tam dobré pivo, nehledě na to, že Máka je stejně pořád zavřená. Na programu bude v první řadě vyhlášení výsledků bodovací soutěže Kladenský forhont. Putovní klobouk obhájil Víťa Novák, který vedle otcovských povinností stihnul 15 podniků a vybojoval dvě bronzové medaile. V první polovině roku to však dlouho vypadalo na překvapení, protože Pepa Vermach vlétl do sezóny jako vítr a v dubnu po sérii lyžařských a běžeckých úspěchů s přehledem okupoval první místo. Pak se však bůhvíproč odmlčel a další body už nepřidal, stříbro mu však náleží po právu. Na třetí místo se díky trpělivé celoroční práci prosadil nováček klubu Milan Štanc, který se zúčastnil 12 podniků a co je důležité, převážně bodovaných akcí UAC a byl tak výraznou oporou týmu, který nakonec v celkové klasifikaci skončil osmý. Tolik k vítězům. My jim na schůzi provoláme slávu, poraženým vzdáme čest a dále posedíme, popijeme a probereme důležité klubové záležitosti. Tak prosím přijďte v hojném počtu. Pokud si nejste jisti orientací v prostoru lokálu, projděte si virtuální prohlídku restaurace z roku 2009. Na shledanou na place.

Měli jsme kliku na počasí a Venca vyhrál posedmé

Klikovy vrchy 21.9.2022 18:09

Venca vítězí posedmé Titulek nelže. Přestože oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, denní teploty 9 až 13°C, vítr SZ o rychlosti 3 až 7 m/s, místy s nárazy 15 m/s nejsou ideálním cyklistickým počasím, podle předpovědi mohlo být mnohem hůř, což dosvědčí promoklá posádka vozu na sběr značení trati a první sníh na Šumavě. Také nám nemusel přijít nikdo nebo všichni zmrznout. Takto jsme na startu přivítali pěkný počet 95 závodníků, kteří si závod užili víceméně na suchu. V kategorii ABP1 zvítězil po dlouhém samostatném úniku Václav Nežerka (Lawi Stars - Giant) a věřte, nevěřte, bylo tomu tak už posedmé. Congrats, Lance 🤘! "Od Skryjí jsem jel v úniku na samotku, do té doby jen pár kratších nástupů." řekl v rozhovoru pro gastronomický magazín Strava "V cíli docela hotovej. Klikáče jsou těžký vždycky, je jedno jak to jedeš." Kladenské příznivce potěšil výborným výkonem Víťa Novák, který celý závod bojoval ve stíhací skupině za Vencou a nakonec dojel sedmý, bronzový v kategorii B. "Objektivně vzato myslím, že kluci byli o kousek silnější. Do kopců jsem byl rád, že visím a neměl jsem nejmenší pomyšlení na nějaký útok. To vloni jsem se až do Písků cítil lépe." V závodě druhé divize odjela dvojice uprchlíků a ve finiši zvítězil Filip Chýle (Ústecké centrum cyklistiky) před Filipem Šlajchrtem (SK Favorit Bílina). Pozoruhodné je, že oba jeli o pár vteřin rychleji než suverénní vítěz jedničky. To je tak, když vás nikdo nehoní... Také veteránský balík měl jednoznačného vítěze, když podobně jako v Posázaví vyhrál Luděk Šmíd z teamu Lehká dětská kola s tříminutovým náskokem před loňskou vítězkou Hanou Doležalovou (Sparta Praha). Za zmínku ještě stojí, že všichni startující dojeli do cíle, nikdo nevzdal. Byl to dobrý ročník. Díky za každé nové Klikáče.
Celkové výsledky
Masters
SAL
Fotogalerie

DISKUSE

UAC - Maraton Česká Lípa

24.9.2023 22:08 Kolbaba

Pánové, moc dobrá práce. Vy snad lítáte. A Víťa dokonce na bedně. Dobrý závěr sezóny. ...

UAC - Klikovy vrchy, mistovství UAC

19.9.2023 11:28 Kolbaba

Fotky z prosluněných Klikáčů: https://cfc-kladno.cz/klikovy_vrchy.php?nazev_stranky=foto#obsah ...

UAC - Kolem Posázaví

31.7.2023 22:52 Kolbaba

Pár fotek: https://www.rajce.idnes.cz/kolbaba-cfc/album/kolem-posazavi-2023 ...

Nástěnka

26.5.2023 23:32 Kolbaba

Dobrá práce na Doksech. Zasloužené body pro Víťu a Milana. ...

Nástěnka

22.5.2023 11:20 Kolbaba

Body pro Milana za Kozly a Vítka za Vary. Krásná práce. ...